9.25.2016

Lupii şi spectacolul. Petrolul Ploieşti – Unirea Urlaţi 7 – 0.( foto si video )

Sâmbătă seara fotbalul de gală s-a întors pe “Ilie Oană “.

Peste 3500 de spectatori, au asistat la un adevărat show de fotbal, dans şi un alt spectacol pirotehnic, la partida dintre Petrolul Ploieşti şi Unirea Urlaţi, scor...7 – 0.

Lupii galbeni au început partida, în forţă, probabil ştiind că la pauză vor avea o surpriză frumoasă  şi au deschis repede scorul prin căpitanul Claudiu Tudor (în minutul 11), apoi au marcat rând pe rând: Jean Prunescu (minutul 26), Sebastian Petre (minutul 30) și Decebal Nae (minutul 45+2), scor la pauză 4 – 0 şi urma un alt spectacol.

În pauză meciului a avut loc un concurs cu premii oferite de "Decathlon" Ploieşti dar și o super demonstraţie de dans a majoretelor de la trupa "Happy Dance". Trupa coordonată de Zizik (Alexandra Negulescu) făcând de altfel furori, în tribune.

După pauză, spectacolul fotbalistic din teren a continuat, noul intratul Adrian Vintilă reuşit un hattrick de efect, în primele 30 de minute de la startul mitanului secund (‘ 57, ‘ 71, ’ 75). Scor final 7 – 0 pentru lupi, “găzarii “urcând în poziţia de lider, după această etapă.
Petrolul Ploiești: Chiş – Olaru, Prunescu, Crăciun (72 A. Vlad), Velisar – I. Dumitrescu, Cl. Tudor, Niţescu, D. Gheorghe - S. Petre (56 Ursu), D. Nae (53 Ad. Vintilă). Antrenor: Octavian Grigore. Unirea Urlați: Gh. Radu - Roşu (80 I. Dobre), Ad. Bălaşa, Maradin, Cl. Ilie (C. Sandu) - G. Zahiu (65 Mirică), A. Bărbuceanu (46 Chercheaţă), N. Ghiţă (cpt), Burducea - G. Chelba - V. Rob. Antrenor: Ion Radu.
Arbitri: Cristina Părăluţă (Pucheni-Dâmboviţa) – Gabriel Răduţă şi Andrei Sotir (ambii din Ploieşti).
Observator AJF Prahova: Mihai Ion (Ploieşti).
Cartonaşe galbene: Maradin (18), Niţescu (28), I. Dumitrescu (38), Burducea (44), Olaru (76).